Kërkohet shkarkimi i ministres Rizvanolli, Jasharaj: Ajo sikur mendon se mund të tallet me njerëzit

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Organizatori i protestës kundër reduktimeve me rrymën, Durim Jasharaj, ka thënë se ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, duhet shkarkuar nga detyra e saj, meqë siç potencon ai, po tenton të tallet me qytetarët.

Jasharaj u shpreh se një gjë të tillë e dëshmojnë deklarimet dhe apelet e saj për të tejkaluar krizën me energjinë.

”Kërkesa tjetër është shkarkimi i menjëhershëm i ministres Artane Rizvanolli. Ajo [Artane Rizvanolli] përveç që nuk e kupton problemin, ajo përdorë edhe një gjuhë që sikur mendon se mund të tallet me njerëzit”, tha ai.

”Sepse të thuash se problemi i krizës me rrymën në vend, mund të lidhet edhe me joysticket e PlayStation, kjo është tallje. Unë nuk mundem me mendu që ajo e ka mendu seriozisht këtë. Dhe e dyta është, ajo ka përmend që: qytetarët në një mënyrë po e përdorin ngrohjen edhe energjinë për komoditet”.

”Mentaliteti i saj në raport me krizën, është i një lloji të mentalitetit të keq. Më tepër jemi të tronditur nga financimi që po e bën Qeveria e Kosovës drejtuar kompanisë private”.

Tutje, Jasharaj tha se pritshmëritë ndaj Qeverisë Kurti janë shumë më të mëdha meqë edhe me premtime jo të vogla, erdhën në pushtet.

Të fundit

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...

Lajme të tjera