Kërkohet ndihmë për shërimin e 23 vjeçares, në Turqi ia kërkuan 110 mijë euro

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Familja Kurmehaj po kërkon ndihmë për shërimin e vajzës së tyre Fatjona, 23-vjeçe, e cila vuan nga sëmundja e leukemisë akute.

“FATJONA (ZENEL)KURMEHAJ  e  lindur me 08.07.1997 nga STRELLCI I EPËRM I DEÇANIT. Fatjona në vitin 2018 ishte diagnostifikuar me sëmundjen LEUKEMI  ACUTE e cila me ndihmën e juaj dhe institucioneve ishte trajtuar jashtë vendit por pa sukses”, thuhet në njoftimin e familjes.

Familja fillimisht ka kërkuar ndihmë për 150 mijë euro për trajtim në një spital në Turqi, por më pas është ndërruar spitali dhe shuma ka rënë në 110 mijë euro.

“Të ndëruar miq, familjar dhe njerëz të vullnetit të mirë. Per shkak te kostove financiare na u desht te ndërrojmë spitalin I cili na ofroj 110.000 euro ndërsa nga Ministria e Shëndetsis jan dhen një fletë garancinë me vler deri ne 30 mi euro, ndërsa 9300 euro per transport  me avion special”, thuhet në njoftimin e familjes.

“Ne u detyruam qe te nderrojm spitalin. Ndërsa gjendja shendetsor  e Fatjones është shum e rend ku duhet te te behet edhe nje ndërhyrje kirurgjikale ne QKUK ne Prishtinë”, thuhet në njoftim.

Ata të cilët kanë mundesi për ta ndihmuar FATJONEN , mjetet mund ti depozitojnë në këtë Xhirollogari Bakare ne Raiffeisen Bank

SËIFT CODE : RBKOXKPR

IBAN : XKO5 -1506050001107468

HAXHI KURMEHAJ

Për çdo informacion  mund të na kontaktoni në këta  numër ; Zenel Kurmehaj 045642070 ;

Skender Kurmehaj 049267477

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera