“Keni me pa ju se kush jemi ne”, si në filma dy kosovarë ikin me veturë, arrestohen nga Policia

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Malishevë pasi të njëjtit nuk kishin përfillur urdhërin e zyrtarëve policorë që të ndalin veturën.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj tha se të njëjtit kanë fyer zyrtarë policorë dhe kanë shfaqur rezistencë gjatë arrestimit.

Sipas tyre arsyeja e mosndaljes në pikë kontrolli ka qenë sepse ata nuk posedonin patent shofer.

Lidhur me rastin eshte njoftuar prokurori kujdestar dhe me vendim te tij dy te dyshuarit ndalen ne mbjatje per 48 orë.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Datë 03.01.2022 rreth orës 14:00,derisa patrulla e policise ishte ne pike kontrolli te automjeteve ne rr.Adem Jashari ne Malisheve,aty kishin kaluar dy persona me veturen e tyre Mercedes. Nga ana e zyrtareve policore I ishte dhene shenje qe kjo veture te ndalet ,por perkunder shenjes se dhene I dyshuari nuk kishte perfillur urdherat e ligjeshem te zyrtarit policor por kishte filluar te rris shpejetsin dhe ishte larguar nga aty. Me pas patrulla e policise I ishte vene pas kesaj veture e qe pasi I ishin ofruar ne nje distane afer saj edhe e kishin sinjalizuar qe te ndalej por nuk kishte ndodhur nje gje e tille.Te dyshuarit kishin vazhduar rrugen deri tek shtepia e tyre ne Malisheve.Kur kishin arritur ne hyrje te oborrit te dyshuarit kishin tentuar qe te hynin brenda ne shtepi edhe pse ishin paralajmeruar nga zyrtaret policore qe te ndalen.Pas kesaj te dyshuarit ishin arrestuar nga ana e zyrtareve policore e qe gjate arrestimit edhe kishin shfaqur rezistence.Gjate arrestimit te dyshuarit ne vazhdimesi I kishin fyer zyrtaret policor me fjale fyese si dhe I kishin kercenuar me fjalet”Keni me pa ju se kush jemi ne,per kete pune keni me pas pune privatisht me neve”.Keto fjale kercenuese kishin ardhur nga dy te dyshuarit ne drejtim te zyrtareve policor. Pas arrestimit te dyshuarit jane intervistura lidhur me veprimet e tyre te cilet edhe I kane pranuar keto veprime.Sipas tyre arsyeja e mosndaljes ne pike kontrolli ka qene sepse ata nuk posedonin patent shofer dhe nga frika kishin verpuar ne ate menyre. Lidhur me rastin eshte njoftuar prokurori kujdestar dhe me vendim te tij dy te dyshuarit ndalen ne mbjatje per 48 orë.

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera