KB Trepça si mysafire e “shkel” KB Pejën, siguron finalen

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Mitrovicasit i kanë mposhtur shqiponjat e zeza në qytetin e Pejës.

Në ndeshjen e katërt radhazi, xehetarët kanë arritur me një lehtësi ta mposhtin KB Pejën, shkruan Jepi zë.

Me këtë fitore minatorët kanë siguruar finalen, duke shmangur ndeshjen e pestë, ndërsa tani do të përballen me KB Yllin e Suharekës.

Më i dalluari në këtë ndeshje ishte Drilon Hajrizi së bashku me Purvis dhe Gordon, por ndeshje të mirë treguan edhe Amin Hot e Collins.

Rezultati përfundimtar i kësaj ndeshje ishte 81-74në të mirë të KB Trepçës.

Duhet theksuar se tifozët mitrovicas kishin organizuar përcjelljen e ndeshjes në palestrën “Minatori” duke krijuar një atmosferë impozante.

Të fundit

Lajme të tjera