Ka veturë 36 mijë euro e shtëpi 110 mijë, por Besnik Beka thotë se ka vetëm 500 euro në bankë

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Drejtori i Planifikimit dhe Urbanizmit, Besnik Beka, ka deklaruar se ka në pronësi një shtëpi e një veturë.


Sipas deklarimit që ka bërë në Agjencinë Kundër Korrupsionit, Besnik Beka ka shtëpi në vlerë 110 mijë euro, që thotë se është e prindërve, shkruan “Jepi zë”.

Po ashtu, drejtori Beka thotë se ka në pronësi një veturë që kushton 36 mijë euro. Ai nuk ka deklaruar llojin e veturës.

Mirëpo, çka bie në sy, është se drejtori Beka thotë se në bankë ka vetëm 500 euro, në Bankën Ekonomike.

Ndryshe, të ardhurat e vetme të deklaruara të Besnik Bekës, është rroga e drejtorit prej 620 eurosh.

- Advertisement -

Të fundit

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të...

Lajme të tjera