Iu del “për hundësh” asfalti në Shalë, zyrtarët komunalë po hetohen nga Policia

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Zyrtarët e lartë të Komunës së Mitrovicës, duket se nuk i kanë punët mirë me ligjin.

Burimet e “Jepi zë” brenda Komunës, i kanë thënë gazetës se disa zyrtarë komunalë në Mitrovicë po hetohen për rrugën në fshatin Kovaçicë.

Siç mësohet, dyshimet e departamentit të krimeve ekonomike, kanë të bëjnë me disa ndryshime të bëra në projektin e rrugës të cilat janë bërë pa kaluar në tender dhe duke iu shmangur procedurave të prokurimit.

Dyshimet hedhen edhe në trashësinë e asfaltit, pasi dyshohet se janë shtruar rrugica pa qenë fare në tender. Po ashtu, ka dyshime që një nga zyrtarët më të lartë në Drejtorinë e Infrastrukturës në Komunën e Mitrovicës, ka bërë ndryshimet në projekt pa njoftuar ministrinë.

Tashmë shumica nga të dyshuarit janë intervistuar nga Policia e Kosovës dhe sipas informatave, ka bazë të mjaftueshme për dyshimet e hedhura për keqpërdorim e mjeteve përmes shtrimit të asfaltit.

Të intervistuar janë zyrtarët më të lartë komunalë si dhe zyrtarë që lidhen direkt me projektin.

“Jepi zë” ka siguruar edhe emrat e disa prej zyrtarëve që janë intervistuar, mirëpo për shkak të hetimeve nuk do të publikohen për momentin.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera