Ishte duke vozitur në 110 km/h, mitrovicasi gjobitet me 300 euro gjobë dhe i konfiskohet patent shoferi për tre muaj

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Sot në orët e mesditës, Njësia Rajonale e Trafikut në Mitrovicën e Jugut, saktësisht në segmentin rrugor Vushtrri, ka gjobitur një shofer të veturës i cili po drejtonte automjetin në shpejtësi 110 km/h.

Siç njofton, Policia e Kosovës shpejtësia e lejuar në atë zonë është 40 km/h, por që shoferi nuk e ka pasur parasysh këtë masë të lejuar.

Lidhur me rastin, ndaj shoferit është shqiptuar gjobë prej 300 euro si dhe i është konfiskuar patent shoferi për tre muaj radhazi.

Policia e Kosovës, tashmë po përdor pajisjet e reja teknologjike të cilat kanë hyrë në fuqi që nga data 1 e këtij muaji, përmes të cilave synohet siguria më e madhe në rrugë.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera