Ish-ushtari i UÇK-së ka nevojë për ndihmë, ka mbetur i palëvizshëm

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Deputeti i LDK-së Anton Quni ka kërkuar ndihmë për bashkëluftëtarin e tij, Besnik Kuqi, i cili thotë se është i palëvizshëm dhe në gjendje të rëndë shëndetësore.

Përmes një shkrimi në Facebook, Quni tha se shërimi i tij mund të bëhet jashtë vendit, mirëpo Besniku ka nevojë për ndihmë.

Postimi i plotë:

Të bëhemi bashkë. Të shpëtojmë Besnikun.

Besnik Kuqi, luftëtar i shumë betejave në Dukagjin, e bashkëluftëtarë në Betejën e Koshares; trim dhe i disiplinuar, me ekipin e tij në topin M-75mm nuk lejonte asnjë manovër të forcave të blinduara të armikut.
Me nder i shërbeu atdheut, ndërsa atdheu për të ishte dhe është mbi të gjitha.
Besniku ka nevojë për dashurinë dhe kujdesin tonë.
Besniku, sot, është i palëvizshëm dhe në gjendje të rëndë shëndetësore, mirëpo ai mund të shërohet; shërimi i tij mund të ndodh jashtë vendit, ndaj i duhet ndihma jonë, ndihma e përbashkët. Të bëhemi bashkë. Të shpëtojmë Besnikun.
Të bëhemi 10000 dashamirë që i dhurojmë nga 10€, do të shpëtojmë një jetë; jetën e atij që gjithmonë sakrifikoi për atdheun dhe lirinë e të gjithë popullit.

Banka Ekonomike,
1403000008837943
Numri i kontaktit:+38345 264592

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera