Ish-kryeshefi i Trepçës, Enes Muzaqi, merr ofertë të bëhet pjesë e Qeverisë

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Ish-ushtruesi i detyrës së kryeshefit të ndërmarrjes Trepça, Enes Muzaqi, po vlerësohet për punën që bëri gjatë mandatit të tij.


Denocimi që bëri për dallaveret me peshoren dhe llogaridhënia, ka bërë që Muzaqi të vlerësohet nga përfaqësuesit e Qeverisë.

Sipas burimeve të Jepi zë, ai ka marrë ofertë të bëhet pjesë e Qeverisë Kurti, si zëvendësministër.

Sidoqoftë, Muzaqi kishte ofruar dorëheqje nga pozita e kryeshefit me arsyetimin se ka probleme shëndetesore dhe për arsye familjare, por burimet e “Jepi zë” marrin vesh se ai nuk kishte pranuar të nënshtrohet.

Ndryshe, ish-kryeshefi Muzaqi mbahet mend për veprimin e tij të parë, heqjen dorë nga shtesat për Çetën e Minatorëve dhe rritjen e prodhimit, përkundër mungesës së mjeteve financiare.

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera