Ish-kandidati i PDK-së për kryetar: Një 51-vjeçar e ka kidnapuar djalin tim 10-vjeçar dhe e ka rrahur me kabllo

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Ish-kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Rahovecit, Bejtullah Deliu, pretendon se një burrë rreth 51 vjeç ia ka “kidnapuar” djalin 10 vjeçar për më shumë se një orë dhe të njëjtin e ka keqtrajtuar.

Sipas tij, burri e ka kapur për fyti dhe e ka rrahur me kabllo.

Arsyetimi i burrit që dyshohet se rrëmbeu dhe keqtrajtoi fëmijën, ishte se ky i fundit bashkë me dy moshatarë të tij kanë hedhur mjete piroteknike në oborrin e tij dhe me një guralec ia kanë thyer xhamin e veturës.

“Kjo ka mjaftuar që ai ta ‘kidnapoj Ogresin, duke e mbyllur në oborr të tij (mbi një orë), derisa dy të tjerët i ikën nga duart. Me atë ‘nervozë’ mori guximin që ta shtrëngojë për fyti (Orgesi duke tentuar të hipë në mur, sepse derën e ka mbyllur ‘mostra’), duke i lënë shenja, e duke e rrahur me kabllo. I gjithë ky maltretim në Orgesin 10-vjeçar, vetëm 10, ohh Zot”, shkroi ndër të tjera ai në Facebook.

Deliu ka falënderuar Policinë e Kosovës për trajtim profesional dhe të shpejtë dhe uron që organet kompetente ta marrin shumë seriozisht këtë rast e ta trajtojnë në mënyrë profesionale, ky ‘monstrum’ të vetëdijesohet, në mënyrë që të mos pësojnë fëmijët e tjerë

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Lajme të tjera