Ish-deputetja Drita Kadriu do të jetë drejtoreshë në qeverisjen e Bedri Hamzës

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Ish deputetja nga Mitrovica, profesoresha Drita Kadriu, do të bëhet pjesë e ekipit të kryetarit të ri.

“Jepi zë” përmes burimeve ka kuptuar se ajo do të jetë pjesë e ekzekutivit komunal.

Prof.Dr. Drita Kadriu, besohet se do ta marrë në udhëheqje njërën nga drejtoritë, që lidhet me sferën që ka përvojë të gjatë.

Deri tani është kuptuar se pjesë e ekzekutivit përveç Kadriut, do të jenë edhe Vesa Broja dhe Valdete Idrizi.

Ndryshe, Hamza ditën e premte me datë 26.11.2021 duke filluar nga ora 10:00, do ta bëjë betimin si kryetar i Komunës së Mitrovicës.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera