“Interex” në Vushtrri vendos në zbritje petë të mykura

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

EPetë të mykura janë gjetur në raftet e marketit “Interex” në Vushtrri, në magjistralen Mitrovicë – Prishtinë, dje rreth orës 15:20.

Një qytetar ka dërguar në adresë të sinjali një fotografi, duke shprehur shqetësim për cilësinë e këtyre petëve. Ky lexues pretendon se petët të cilët janë në zbritje nga 45 centë në 39 centë, janë të mykura.

Në këtë petë shihen disa pika të gjelbra, për çka sinjalizuesi ka aluduar se është e prishur.


Sinjali ka kontaktuar me menaxherin e këtij marketi dhe i njëjti e ka pranuar se ka pasur dy petë të mykura, të cilat stafi i ka gjetur pas lajmërimit dhe ka njoftuar se të njëjtat janë larguar nga shitja.

“Ok, i kontrolluam të gjitha llojet e petëve. Afat kanë, por hasem në 2 copë tjera, i largua nga shitja menjëherë”, tha ai.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Lajme të tjera