Inspektorët të pamëshirshëm me lokalet që po prishin qetësinë në Vushtrri e Mitrovicë, ankohen pronarët

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Inspektorët e komunës së Vushtrrisë e Mitrovicës  të mërkurën bashkë me policinë kanë gjobitur 16 lokale të natës në këto dy qytete për prishje të rendit e qetësisë publike.

Inspektorët e Mitrovicës mbyllën 5 lokale për këtë arsye.

Por, pronarët e tyre po ankohen se orari i punës është i shkurtër deri në ora 10 të natës, fiks atëherë kur vetë të rinjtë fillojnë të dalin natën,ndërsa për zhurmën thonë se lokalet i kanë të izoluar.

VIDEO

Të fundit

Lajme të tjera