I vazhdohet suspendimi policit Besnik Shala, pasi përgjaku 19 vjeçarin në Mitrovicë

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Inspektorati Policor i Kosovës ka rekomanduar që policit Besnik Shala , i cili ushtroi dhunë brutale ndaj një 19 veçari në Mitrovicë, t’i vazhdohet masa e supendimit deri në përfundim të hetimeve.


Ushtruesi i detyrës së kryeshefit të Inspektoratit Policor të Kosovës, Kushtrim Hodaj ka thënë për “Reporteri.net” se suspendimi do të zgjasë deri në fund të hetimeve.

“Nga IPK është rekomanduar suspendimi deri në përfundim të hetimeve. Kjo është një procedurë që kërkohet nga ne derisa të kryhen hetimet dhe rasti të marrë epilog”, tha Hodaj.

Ai ka thënë se pas përfundimit të hetimeve do të vendoset nëse ndaj policit Besnik Shala do të ngritet kallëzim penal.

“Për momentin hetimi është duke u zhvilluar vetëm ndaj një zyrtari por hetimet do të tregojnë nëse kanë qenë të përfshirë edhe të tjerë. Pas përfundimit të hetimeve do të vendoset a do të ngritet kallëzim penal”, shtoi ai.

Javën e kaluar 19 vjeçare SH. B u rrah nga polici Shala në mënyrë brutale.

19 vjeçari bashkë me tre shokë të tij e kishin kaluar natën pranë një zjarri tek Liqeni Akumulues në Mitrovicë, meqë nuk kishin gjetur transport për kthim në shtëpi pas orës 19:00, thonë se kishin dëgjuar udhëzimet e policëve dhe ishin nisur të ktheheshin.

Por menjëherë pas kësaj, sipas tyre, njëri nga zyrtarët kishte filluar të ushtrojë dhunë fizike mbi ta. Viktima që u përgjak thotë se iu bind policit, por pavarësisht kësaj ai e goditi.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera