I bie pishman Bedri Hamza, e ndërron datën e betimit si kryetar – seanca mbahet pas 2 ditësh

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Kryetarit të ri të Mitrovicës, Bedri Hamzës, si duket nuk po i pritet ta marrë detyrën, pasi ka ndryshuar datën e mbajtjes së seancës për betim.


Ndonëse ditë më parë e publikoi ftesën për datën 1 dhjetor, sot ai ka ndërruar mendje dhe këtë gjë do ta bëjë 5 ditë më herët, shkruan “Jepi zë”.

Sipas njoftimit të publikuar në faqen e Komunës së Mitrovicës, ceremonia do të mbahet pasnesër, ku do të betohet kryetari Bedri Hamza dhe asamblistët.

Ndërkohë, duhet theksuar se Hamza ende nuk ka zyrtarizuar ndonjë marrëveshje koalicioni për qeverisjen e re.

Sic ka raportuar “Jepi zë”, ende nuk janë vendosur të gjithë emrat që do të drejtojnë dikasteret komunale.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera