Harta dhe flamuri i Kosovës “pushtojnë” qendrën e New Yourkut në natën e ndërrimit të moteve

Publikuar më:

Kosovarët kudo që gjenden i janë gëzuar liberalizimit të vizave.

Një bilboard gjigand ka pushtuar  mbrëmë pak pas  mesnate (ora lokale)  sheshin “Time Square” në New York.

Në bilboard janë shfaqur harta dhe flamuri i Republikës së Kosovës, shkruan gazeta online Reporteri.net

Ky bilboard është sponsorizuar nga kompania “Tafingo”.

Kjo nuk është hera e parë që shfaqen bilboarde të tilla. Para pak muajsh kjo kompani kishte sponsorizuar nja bilboard falënderues për Policinë e Kosovës

JU REKOMANDOJMË