Hapet konkurs për 44 vende pune në QKMF-në e Mitrovicës

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Drejtoria e Shëndetësisë dhe QKMF – Mitrovicë shpallin konkurs për rekrutimin e 44 punëtorëve shëndetësorë.

Ky është konkursi me numrin më të madh të punëtorëve që ka shpallur ndonjëherë QKMF-ja .

Drejtori i Drejtorisë për Shëndetësi Dr.Fahri Shabani thotë që me rekrutimin e këtij kuadri të punëtorve shëndetësore do të zgjidhet problemi i mungesës së madhe të mjekëve, infermierëve dhe profileve të tjera të profesionistëve shëndetsorë që tash e disa vite ka qenë evident në Kujdesin Parësor Shëndetsor të Komunës së Mitrovicës.

10 Mjekë të përgjithshëm ose specialistë të mjekësisë familjare
1 Stomatolog
1 Specialist të stomatologjisë së fëmijëve
20 Infermierë në mjekësinë familjare
4 Infermierë në Kujdesin urgjent
4 Asistentë të stomatologjisë
2 laborantë
1 Mami
1 Administrator të teknologjisë informative.

Të fundit

Lajme të tjera