Hajnat e varfër të Kosovës, vjedhin kapakët e fellgave të veturave

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Një ngjarje jo shumë e zakonshme ka ndodhur në fshatin Vragoli të Fushë Kosovës, ku u realizua një prej vjedhjeve më bizare.


Disa persona që po ashtu ishin të maskuar kanë vjedhur kapakët e fellgave të veturave në një nga autosallonët, ku shiteshin vetura pikapë. Sic shihet, të gjitha ato i ka prekur dora e hajnave.

Sic shihet nga videoja, hajnat ndalen dhe me shpejtësi të dritës kryejnë operacionin e vjedhjes së kapakëve, të cilat edhe në treg kushtojnë shumë pak. Klan Kosova ka kontaktuar edhe me pronarët e këtij autosalloni por ata nuk kanë dashur të flasin për rastin.

Ndërkohë, është kontaktuar edhe Policia e Kosovës, por ky rast nuk rezulton të jetë i raportuar në organet e rendit. Nuk dihet nëse viktimat e kanë thirrur Policinë.

Të fundit

Të hënën s’ka mësim në shkollat ku votohet

Zv.Ministri i MASHTI-t, Dukagjin Popovci, njoftoi se të hënën nuk do mbahet mësimi në shkollat ku do votohet për zgjedhjet lokale. Mësimi nëpër këto shkolla...

Kosova i mundëson SHBA-së krijimin e një baze të përhershme ushtarake

Mnistri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj, zhvilloi në Pentagon një takim me nënsekretarin e Departamentit amerikan të Mbrojtjes, Colin Kahl. Në këtë takim, në...

Lajme të tjera