Gurëthyesi po e “ha” kodrën e Cërrnushës, ankohen banorët e 4 fshatrave

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Një gurëthyes që punon prej kohësh në një prej kodrave më të dukshme të Mitrovicës, ka bërë që të ankohen banorët e disa fshatrave.


Sipas banorëve të fshatit Cërrnushë, Kciq, Rashan e Pasomë, gurëthyesi po ua shkatërron kodrën më të madhe të asaj pjese.

Banorë nga këto fshatra i kanë shkruar “Jepi zë”, duke u ankuar për gurëthyesin. Ata kanë sjellur edhe pamje nga punimet atje, ku shihet se një pjesë e madhe e kodrës është “ngrënë” nga bagerët e kompanisë.

“Jemi shumë të inatosur me këtë gurëthyes. Po në rrënohet e gjithë kodra”, thotë një nga banorët e këtyre fshatrave.

Sipas tyre, përvec që kodra po “zhduket”, gurëthyesi po bën edhe dëme të tjera dhe po sjell problem tek qytetarët. Ata thonë se zhurma është e madhe dhe dëgjohet në fshatrat përreth, ndërkohë që kritika kanë edhe për dëmet që shkaktohen në rrugë.

“Na e ka prishë rrugën për tek varrezat e reja në Kciq”, thotë një banor i fshatit më të madh në Mitrovicë.

Sidoqoftë, “Jepi zë” ka raportuar edhe kohë më parë për problemet që kanë banorët rreth këtij gurëthyesi, sic është shkatërrimi i rrugës nga kamionët.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera