Gripi “shtren” mitrovicasit, qindra pacientë brenda ditës në QKMF

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Qindra mitrovicas kanë kërkuar vetëm sot mjekim në QKMF dhe QMF-të e qytetit.

Siç edhe shihet, dhjetëra persona po presin në radhe edhe në këtë kohë, shkruan “Jepi zë”.

Disa pacientë i kanë thënë gazetës se po u duhet të presin deri në një orë për t’u kontrolluar te mjeku.

Sipas tyre, të gjithë pacientët kanë simptoma të ngjashme dhe thonë se vuajnë nga gripi.

Deri tani nuk ka statistika rreth gripit sezonal, mirëpo vërehet rritja e numrit të pacientëve.

Duhet theksuar se pacientët që dalin të infektuar me Covid, janë të paktë në numër, pasi sot kanë rezultuar vetëm 8 raste pozitive.

Të fundit

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...

Lajme të tjera