Gjysma e qytetit të Mitrovicës pa rrymë, zhurma e gjeneratorëve dëgjohet gjithandej

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Disa lagje të qytetit të Mitrovicës kanë mbetur pa energji elektrike që nga ora 13:30.


Qytetarët raportojnë se disa pjesë të qytetit kanë mbetur pa energji, duke përfshirë edhe institucionet publike, shkruan “Jepi zë”

Vlen të theksohet se mungesa e energjisë nuk është paralajmëruar të ndodhë, dhe nuk dihet nëse ka ndonjë prishje.

Institucionet dhe objekte e tjera kanë aktivizuar gjeneratorët në mungesë të rrymës, ndërkohë që KEDS nuk ka bërë akoma ndonjë sqarim.

Sidoqoftë, edhe ditë më parë një pjesë e madhe e qytetit mbeti gjithë ditën pa drita për shkak të disa punimeve që kryheshin nga KEDS.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera