Flet nipi i 48-vjeçares së vrarë: Ndaj hallës sime është ushtruar dhunë shpesh, u kthye te burri për shkak të fëmijëve

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Familja e L.Q., 48-vjeçare e cila u vra të mërkurën në Llaushë të Skenderajt, ka hapur të pamën në Burojë të Skenderajt. Ajo pritet të varroset në vendlindjen e saj. Për rastin tragjik ka folur njëri nga nipërit e viktimës, duke thënë se ndaj saj është ushtruar dhunë shumë shpesh. Ai pohon se halla ishte kthyer në shtëpinë e burrit për shkak të fëmijëve.

Sipas Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, i dyshuari pas një mosmarrëveshje të vazhdueshme me viktimën, ka nxjerrë armën nga xhepi i jaknës dhe ka shtënë gjashtë herë në drejtim të viktimës, të cilën e ka goditur në trup dhe si pasojë e plagëve të marra viktima ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në Spitalin rajonal të Mitrovicës.

Teksa flet për rastin nipi i viktimës thotë se për dhunën që burri ushtronte ndaj hallës së tij ishte në dijeni edhe policia.

“Neve na ka informu djali i axhës i cili është nip i tyre, na ka informu për rastin se ka vdekë halla. Halla jonë i ka tre fëmijë, te ajo është ushtru dhunë vitin e fundit shumë shpesh. Informatat i ka pas edhe policia kohën e fundit që ka ushtru dhunë kemi edhe dëshmi që herën e fundit kur ka pas problem halla jonë ka ardhë te ne, ka gjetë mbështetje te ne. Puna e fëmijëve e kemi kthy hallën edhe njëherë te burri, hallën ka ardhë me marrë me vëllezërit e tij, me dëshmitarë e kanë marrë”, tha ai për Gazetën Express.

“Herën e fundit nëse nuk gaboj, e ka raportu rastin në polici ditën e shtunë dhe policia s’besoj që janë marrë me rastin e kanë lënë të lirë dorasin”, tha ai tutje.

Ai tha se fëmijët e hallës së saj, dy djemtë dhe vajza janë në gjendje të rëndë emocionale.

“Fëmija janë në gjendje shumë të keqe emocionale”, u shpreh ai.

Sa i përket deklaratave të familjes së të dyshuarit se burri ka pasur kriza nervore, nipi i viktimës u shpreh: “Ai nuk ka pas kriza nervore, shumë shpesh i kemi ndihmu edhe me mjete materiale, por ka ushtru dhunë ndaj hallës sonë shumë shpesh”.

Ai tha se halla e tij do të varroset në vendlindje në Burojë të Skënderajt dhe se nga sot është hapur edhe e pamja.

“Varrimi pritet me u bë sonte në mbrëmje, orën nuk e dimë. Të pamën e kemi hapur”, u shpreh ai.

 

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Lajme të tjera