Fadil Nura publikon listën e drejtorëve në qeverisjen e tij

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Gjatë ditës kryesia e PDK’së në Skenderaj është mbledhur për të zgjedhur bartësit e institucioneve lokale në Skenderaj.

Në bazë të listës që e ka publikuar kryetari i ardhshëm i Skenderajt, këtu janë emra të rinjë të cilët pa dyshim do të sjellin një frymë të re në qeverisjen e Nurës. Mirëpo në mesin e ketyrë të emëruareve ka edhe njerëz që në të kaluaren kanë pasur probleme me ligjin, shkruan rajoni org

Kjo ëdhtë lista e plotë të drejtorëve të cilin e ka bërë publike Fadil Nura.

Drejtoria për Financa – Ismet Aliu
Drejtoria për Urbanizëm – Zymer Deliu
Drejtoria për Shëndetësi e Mirëqenie Sociale – Rrezarta Ibrahimi
Drejtoria për Arsim – Kastriot Duraku
Drejtoria për Zhvillim Ekonomik dhe Turizëm – Besarta Meha
Drejtoria për Bujqësi – Behgjet Maliqi
Drejtoria e Inspeksionit – Valon Haliti
Drejtoria për Gjeodezi, Pronë e Kadastër – Aferdita Seferi Gecaj
Drejtoria për Shërbime Publike – Alban Shala
Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport – Alban Berisha
Drejtoria për Administratë – Hamit Geci

Të fundit

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...

Lajme të tjera