Emrat e kandidatëve për asamblistë në Mitrovicë që morën vetëm nga një votë

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

KQZ sot ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit për Kuvende Komunale për të gjitha komunat e Kosovës

Ajo që bie në sy menjëherë kur shikohen rezultatet e kandidatëve për Asamble Komunale në Mitrovicë, është se 7 kandidatë kanë marrë vetëm nga një votë, që supozohet ta ketë votuar vetëm veten e tij.

Këta kandidat janë: Halit Morina nga Partia e Drejtësisë, Kreshnik Ibrahimi, Djellza Musa dhe Halil Jashari nga Forca e Diasporës, Suzana Tahiri nga AKR dhe Birsana Radonciq dhe Valentina Cibukciu nga Partia Ura.

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera