Emocionuese: Mërgimtari u kthye në Kosovë pasi dëgjoi një këngë për kurbetin

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Këngëtari i njohur kosovar, Shaqir Cërvadiku ka treguar një rast kur një mërgimtar ka vendosur të kthehet në Kosovë, pasi ka dëgjuar këngën e tij “Një grusht dhe”.

Ai ka thënë se bëhej fjalë për një mërgimtar me prejardhje nga Vushtrria.

“Si e kom ngu kangën tha, ju kom thanë fëmijëve; Nesër për Kosovë, edhe jom kthy. Më duket se ka qenë i komunës së Vushtrrisë”, u shpreh ai në RTV 21.

Këngëtari po ashtu ka treguar se ka pasur shumë raste kur njerëzit kanë qarë me këngët e tij, çka ai e ka përshkruar si ndjenjë të veçantë

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera