Elmi Reçica fton diasporën të votojë për PDK-në

Publikuar më:

Kandidati i PDK-së për deputet, Elmi Reçica, i ka bërë thirrje mërgates kosovare që të votojë për PDK-në.


Ai iu është drejtuar atyre pas një takimi që pati me Departamentin për Diasporë si dhe kandidatët e PDK-së nga diaspora.

Reçica u ka thënë mërgimtarëve se vota për PDK-në është votë për ruajtjen dhe rimëkëmbjen e shtetit.

Postimi i plotë:

Ftojmë të gjithë qytetarët tanë në diasporë, të cilët janë regjistruar për votim me postë, që nga data 2 shkurt të votojnë në mënyrë masive për PDK-në, sepse vota e juaj është votë për ruajten dhe rimëkëmbjen e shtetit.

Fotot nga takimi i përbashkët i Departamentit për Diasporë me Haki Morinën, Arben Dautaj dhe Ibrahim Ceka – kandidatë të PDK-së nga Diaspora.

JU REKOMANDOJMË