Edhe një devijim në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, shtohet tollovia

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Vuajtja në rrugën magjistrale Mitrovicë-Prishtinë, si duket nuk ka fund. Që nga sot, ajo u shtua.

Shoferët janë detyruar ta bëjnë një tjetër devijim të rrugës gjera kanë qarkulluar në magjistrale, shkruan “Jepi zë”.

Devijimi është bërë nga përfundimi i rrugës me katër korsi deri tek udhëkryqi i fshatit Dumnicë.

Siç edhe shihet, tollovitë në magjistrale veçse janë shtuar pasi veturat duhet të qarkullojnë në zhavor.

Duhet kujtuar që prej shumë kohësh një devijim tjetër po pengon qarkullimin në fshatin Maxhunaj.

Ndryshe, magjistralja Mitrovicë-Prishtinë ka nisur qe shumë vjet dhe ende nuk dihet kur do të përfundojë.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera