Një aksident ka zgjatur kolonën e vetura me dhjetëra kilometra – pritje deri 6 orë

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Mërgimtarët pas pushimeve janë nisur drejt vendeve ku jetojnë, e kjo ka bërë që të krijohen kolona të gjata në vendkalimet kufitare.

Qytetarët që jetojnë në diasporë po malltretohen vazhdimisht gjatë ardhjes dhe kthimit. Fillimisht në ardhje tek kufiri me Serbi dhe Kosovë, mërgimtarët po detyrohen të presin me orë të tëra, e poashtu edhe gjatë kthimit tek pika kufitare në Merdare, shkruan “Jepi zë”.

Mirëpo pritje edhe më gjatë tani po shkaktohet në kufirin në mes të Serbisë dhe Hungarisë.

Një mitrovicas ka dërguara në “Jepi zë”, foto nga rruga që të dërgon tek kufiri, ku shihen kolonat që sipas qytetarit tani është e gjatë me dhjetëra kilometra, për shkak edhe të një aksidenti të trafikut.

Pritja është e gjatë nga 5 deri 6 orë, kjo ka bërë që edhe fëmijët të dalin nga veturat, dhe kjo pamje ishte për “gjynah”, ka shkruar mitrovicasi për Jepi zë.

Ata thonë se vetëm dashuria e madhe për vendlindje dhe familjarë, bën që t’i përballojnë gjithë këto tortuara në kufi.

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera