E moshuara nga Ukraina vret 8 ushtarë rusë me tortë të helmuar

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Raportohet se një grua e moshuar në Ukrainë ka vrarë tetë ushtarë rusë të uritur, duke u ofruar ëmbëlsirë të helmuar.

Sipas TGCOM24, incidenti është raportuar nga një zyrtar i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, i cili ka publikuar një përgjim mes një ushtari rus dhe partnerit të tij.

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar se ushtria ruse gjendet në një situatë të komplikuar.

Atyre u mungojnë furnizimet me ushqim, përderisa përparimi i tyre drejt pushtimit të kryeqendrave po ngec.

Për pasojë, ushtarët rusë, të kapluar nga uria dhe lodhja, pranojnë ushqim nga populli ukrainas. Megjithatë, përkundër faktit se shpeshherë hasin në ambiente miqësore, tetë prej tyre e kanë pësuar keq, duke ngrënë ëmbëlsirën e helmuar të së moshuarës ukrainase.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera