E gjithë Mitrovica e Skënderaj mbesin pa ujë, Ujësjellësi tregon arsyen

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Qyteti i Mitrovicës dhe ai i Skënderajt kanë mbetur pa ujë.

Ujësjellësi ka njoftuar se uji është ndalur, duke thënë se kjo ka ndodhur për shkak të një defekti, shkruan “Jepi zë”.

NJOFTIMI i plotë:

Njoftojmë konsumatorë e Mitrovicës dhe Skenderajt se ndërprerja e furizimit me ujë të pijes ka ardhur si pasojë e një defekti në stabilimentet elektronike në Impiantin e ujit në Shipol.

Ekipet e mirëmbajtjes janë duke punuar në sanimin e defektit dhe në momentin që sanohet defekti, do të rifillojmë furnizimin me ujë të pijes.

Ju faleminderit për mirëkuptimin tuaj!

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera