E dhimbshme: Dy të rinj kosovarë vdiqen brenda 24 orëve pasi po vuanin nga sëmundje të rënda

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Dy të rijnë nga Kaçaniku, Qëndrim Shorra dhe Fitim Guri kanë vdekur brenda 24 orëve në Kosovë.

Lajmin për vdekjen e tyre e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune Besim Ilazi, i cili edhe është shprehur i tronditur nga këto dy vdekje.

Besim Iliazi në një bisedë telefonike paraditen e së enjtes ka treguar se Shorra dhe Guri kanë vdekur si pasojë e sëmundjeve.

“I riu Shorra ka qenë në dializë dhe siç duket problemet ju kanë kompliku dhe si shkaktar ka qenë ajo. Kurse, Fitim Guri ka pasë kancer”, tha ai për Paparacin.

Për vdekjen e të rinjve kryetari Ilazi ka reaguar edhe në Facebook, ndër të tjera ai ka shkruar: “Ngushëllime të sinqerta për familjet e dy të rinjëve dhe për të gjithë qytetarët e komunës sonë. Lutemi që kurrë të mos kemi raste të tilla të ndarjes kaq të hershme nga jeta të më të dashurve tanë.

Të fundit

Lajme të tjera