Dy serbë të Veriut regjistrojnë veturat e tyre “KM”: Procedura nuk zgjati as dy minuta

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

E ashtuquajtura Drejtoria e Policisë së Mitrovicës me seli në Rashkë edhe sot ka vazhduar me vazhdimin e regjistrimit të automjeteve me targa KM dhe siç thonë ata, e gjithë procedura zgjat rreth dhjetë minuta dhe nuk ka turma të mëdha.

Gazetari i Kosovo Online takoi Zharko Miliçeviqin nga Zveçani, i cili sapo kishte vazhduar regjistrimin.

“Të gjithë punën e bëra praktikisht në dy minuta. Nuk kishte asnjë problem”, tha Milicevic, duke e zgjatur regjistrimin deri më 9 dhjetor 2023.

Sot ka vazhduar regjistrimin edhe Perica Nikoliq nga Mitrovica e Veriut.

“Gjithçka ka qenë si më parë, kam regjistruar veturën si çdo vit. Shpresoj që këto targa të cilat janë të vlefshme në mbarë botën të mbeten”, tha Nikoliq.

Kujtojmë se drejtori i Zyrës për Kosovë, Petar Petkovic, më herët ka deklaruar se serbët do të mund të regjistrojnë dhe zgjasin targat KM në mënyrën më normale.

Të fundit

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...

Lajme të tjera