Drenicaku i “lindur” për tregti: E merr veturën me qira në Pejë, e shet në Lipjan

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Kompania që jep vetura me rent në Pejë “Star” është “djegur” nga pazari që kishte me një qytetar të Drenasit.

Të hënën e 3 janarit, një qytetar nga Drenasi kishte shkuar tek kompania në Pejë ku ishte marrë vesh që të paguante marrjen me qera të një veture për 5 ditë.

Qytetari kishte thënë se brenda pak minutave do ta sillte edhe një dokument shtesë për marrjen e veturës, por që nuk është lajmruar më.

Kompania në fjalë ka dyshuar për vonesën e qytetarit, dhe e ka lajmëruar rastin në Polici, shkruan Indeksonline.

Me atë rrugë, qytetari nga Drenasi ishte nisur për në Lipjan ku kishte arritur që ta shes veturën duke bërë tregti të shpejt.

Vetura ishte e tipit Polo, me ngjyrë të zezë.

Policia e Kosovës ka arrituar të evidenton personin në fjalë, të cilin e ka arrestuar. Një bashkëpunëtor i të arrestuarit është në arrati dhe po kërkohet nga Policia.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje.

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera