Drejtori Hysni Ahmeti deklaron Golf 4, shtëpi e tokë – asnjë para në bankë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Hyseni Ahmeti, që deri tash ishte drejtor i Inspektoratit e së fundmi kaloi në Mjedis, ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Anti-Korrupsion.


Sipas dokumenteve që ka deklaruar ai, në pronësi ka një shtëpi e një tokë të trashëguar, që të dyja kapin vlerën e 50 mijë eurove, shkruan Jepi zë.

Po ashtu, drejtori Ahmeti ka thënë se ka në pronësi një Golf 4, që ka vlerë 3100 euro.

Ndërkohë, ai nuk ka deklaruar se ka asnjë para në bankë e as ndonjë kredi.

Sipas dokumentit, Hyseni Ahmeti merr dy pensione, një të veteranit të UÇK-së dhe një të TMK-së, si dhe rrogën e drejtorit në Komunë.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera