Drejtoresha Valmire Sylejmani rezulton pozitive, është infektuar me COVID

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Drejtoresha e Administratës në Komunën e Mitrovicës, ka rezultuar pozitive në testin për COVID-19.


“Jepi zë” ka marrë vesh nga burime të sigurta se drejtoresha është konfirmuar dje si e infektuar.

Gazeta ka biseduar me zyrën për informim të Komunës së Mitrovicës, të cilët kanë thënë se nuk kanë informacione të tilla.

Blerina Kastrati ka thënë që nuk di pasi është në pushim, ndërkohë që zyrtarja Sofije Rushiti ka thënë se do të bisedojë me drejtoreshën pasi nuk ka informacion.

Ndërkohë, “Jepi zë” ka pritur për një përgjigje zyrtare Komunën, e cila nuk ka kthyer asgjë. Sidoqoftë, burime edhe brenda Drejtorisë së Shëndetësisë e kanë konfirmuar një gjë të tillë.

Drejtoresha Sylejmani ndodhet në vetizolim, ndërkohë që nuk është thënë nëse janë izoluar edhe drejtorë të tjerë apo edhe kryetari. Madje nuk dihet nëse ka pasur kontakt me kryetarin Agim Bahtiri dhe kolegët drejtorë.

Sidoqoftë, COVID është në kulmin e tij në qytetin e Mitrovicës, ku çdo ditë mesatarisht 10 persona rezultojnë pozitivë. Edhe numri i vdekjeve është mjaft i lartë, pasi deri tani në Mitrovicë janë 22 të vdekur. Vetëm dje dhe sot, janë regjistruar 3 viktima./Jepi zë

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera