Detaji interesant që kishte vërejtur Kuka te Majlinda Kelmendi gjatë stërvitjeve

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Trajneri i kampionëve olimpikë të xhudos nga Kosova, Driton Kuka ka folur për fillimet e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi në këtë sport.

Kuka ka thënë se e kishte vërjetur talentin e Majlindës kur e kishte parë se ajo po garon me dorën e majtë.

Tutje ai ka shpalosur një detaj interesant pasi tha se ajo kishte punuar me teknikë të majtë sepse trajneri i saj është i majtë dhe ajo kishte marrë mësime nga ai.

“Po ta tregoj një detaj interesant, Majlinda bën xhudo në anën e majtë, garon me dorën e majtë, që është karakteristikë e sportistëve që janë majtak të lindur. Unë jam majtak i lindur dhe mbas një kohe e kam parë potencialin e saj. Në një stërvitje e kam parë që punon me teknikë të majtë. E kam pyetur a je e majtë, ka thënë jo e djathtë, i thashë e pse po punon me dorë të majtë, tha po ti po na shpjegon në të majtë. Unë shpesh e kam përdor që unë demostroj majtas por kush është i djathtë le ta bëjë të njëjtën teknikë në anën e djathtë”, ka thënë Kuka në T7.

Të fundit

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...

Lajme të tjera