Dështoi të bëhet deputet, por Edi Pruthi rehatohet me punë në Kuvend – e ndihmoi Armend Muja

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Kandidati i Listës së VV-së për zgjedhjet e 14 shkurtit, Edi Pruthi, nuk arriti të sigurojë vota për të marrë një ulëse në Kuvendin e Kosovës.


Megjithatë, ai dështoi ta merrte vetëm ulësen e deputetit, pasi një të tillë do ta ketë tash e mbas, shkruan “Jepi zë”.

Pruthi është punësuar në Kuvendin e Kosovës dhe, hic më larg se sot, ai është parë në vendin e punës gjatë mbledhjes së Komisionit për Buxhet, Punë dhe Transfere.

Nuk dihet saktë pozita e tij, mirëpo merret vesh Pruthi është ndihmuar nga vetë kryetari i këtij Komisioni, Armend Muja.

Se Muja ka gisht në rehatimin e kandidatit që dështoi të bëhet deputet, e ka konfirmuar vetë Pruthi me anë të një postimi në Facebook. Duke shpërndarë postimin e Mujës, Pruthi e konfirmon se është pjesë e Kuvendit.

“Urime dhe suksese Armend. Të na prija e mbara”, kishte shkruar ai para gjashtë ditësh.

Ndërkohë që sot, ai u pa i ulur pranë ulëses së kryetarit të këtij Komisioni, Armend Mujës, dhe hamendësohet që ai e ka angazhuar si këshilltar të tij.

Sidoqoftë, Pruthi kishte rezultuar kandidati më i dobët i VV-së në Mitrovicë, pasi vetëm ai nuk siguroi ulëse në Kuvend. Armend Muja, Faton Peci e Arjeta Fejza kishin fituar votat e nevojshme./jepize.com


- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera