Deri tash, Vjosa Osmani ka 250 mijë vota

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Egnesa Vitia menaxhere e zyrës së Ushtrueses së Detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se deri më tani nga votat e numëruara të zgjedhjeve të 14 shkurtit, Osmani i ka mbi 250 mijë sosh.


Vitia ka shpërndarë një fotografi në Facebook, në mbishkrimin e së cilës ka njoftuar se po i numëron votat e Osmanit.

“Me u lodh tu numëru vota të Vjosës. 250 mijë vetëm deri tash”, ka shkruar ajo.

Vjosa Osmani me iniciativën e saj ka garuar në zgjedhje brenda listës së Lëvizjes Vetëvendosje (LVV).

Osmani kishte shpallur kandidaturën për presidente të ardhshme.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende është në proces të numërimit të votave me kusht, atyre me postë dhe të personave me nevoja të veçanta.

Ndërkaq, sipas rezultateve preliminare LVV është fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

- Advertisement -

Të fundit

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të...

Jep dorëheqje ministrja e LDK-së, Hykmete Bajrami

Hykmete Bajrami është liruar nga detyra e ministres së Financave. Vetë Bajrami e ka konfirmuar dorëheqjen nga posti i ministres, por ka mohuar se ka...

2 çanta plot me para u sekuestruan në shtëpitë e zyrtarëve të Ministrisë

Policia e Kosovës në mëngjesin e sotëm zhvilloi një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Aty janë arrestuar katër zyrtarë të...

Lajme të tjera