Deputeti i PDK-së: Marrja e Zotit, njerëzit po vdesin e Albin Kurti sillet me alkool nëpër Durrës e Laç

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Po vazhdon seanca e Kuvendit, ku po diskutohet për menaxhimin e situatës me pandeminë.


Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati ka thënë se në kohën kur në Kosovë po vdesin njerëz nga Covid-19, Kurti shkoi për fushatë në Shqipëri, duke u parë atje me gota me verë e alkool.

Sipas tij, Kurti nuk e ka hallin e njerëzve por të shkaktimit të kaosit, shkruan Reporteri.net.

“Kryeministri ishte në krye të tavolinave ku pihej verë e alkool në Laç e Durrës për fushatën në Shqipëri. Është në Shqipëri sepse zgjedh të njëjtën taktikë që e ka përdorëqe 15 vite në Kosovë, për me shkaktu kaos, sepse është i ndërtum me shkaktu kaos. Por në Shqipëri kjo taktikë nuk i doli. Nuk është mes njerëzve sepse ai nuk e ka hallin e njerëzve. Njerëzit për të janë njerëz vetëm kur i duhen votat. Marrja e Zotit tu u sjellë me gota me verë e alkool nëpër Laç e Durrës”, u shpreh ndër të tjera ai.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera