Çmenduri: Kafja e Devollëve kushton më lirë në Suedi sesa në Kosovë, 1,5 euro dallimi

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Kafja që ndryshe njihet si “kafe turke” po shitet me një çmim shumë të lirë në tregun e Suedisë sesa në atë të Kosovës.

Një lexues ka treguar për “Jepi zë” se kjo kafe shitet për 46,95 kruna që në euro kanë vlerën prej 4 euro e 35 cent.

Ndërkohë që një pako e tillë me kafe në Kosovë shitet 5 euro e 84 cent.

Ndryshe, në muajt e fundit në Kosovë ka pasur rritje të çmimeve në shumë produkte ushqimore bazë, për çka janë ankuar qytetarët pasi rrogat kanë mbetur të njëjta.

 

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera