Cila është jeta e një veterani sot? Flet Ali Pasoma

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Në të gjithë Kosovën, sot u shënua Dita e Veteranit.

Kjo ditë ka fillet në ditën e sulmit të parë nga forcat serbe mbi shtëpinë e familjes Jashari, më 30 dhjetor 1991.

Në mesin e shumë veteranëve dhe atyre që dhanë kontribut për lirinë e Kosovës, është edhe Ali Januzi nga Vushtrria, që ishte ndihmëskomandant për Moral e Politikë në UÇK.

Januzi shprehet se veteranët kosovarë, edhe në këtë përvjetor, nuk i kanë kushtet e mira dhe, sipas tij, meritojnë më mirë.

Ai shtoi se ky përvjetor nuk e gjen mirë Kosovën, meqë disa nga ish-drejtuesit e UÇK-së po gjykohen padrejtësisht në Hagë.

Videon mund ta shihni duke klikuar KËTU.

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera