Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem – Kurrë hallall mos ju qoftë

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Përfaqësuesi i familjeve të të zhdukurve të Kosovës, Bajram Çerkini ka folur për pakënaqësitë e tij se si është duke u trajtuar çështja e personave të pagjeturë nga ekzekutivi.

Madje Çerkini nën emocione ka treguar se deri më tani vetëm në pikën kufitare të Merdares kanë shkuar 67 herë për t’i verifikuar nëse janë apo jo trupat e fëmijëve të rij, shkruan Gazeta10.

“Ne kemi te dhena të vecanta me data, me kohe kur na u kane marre fēmija e kur kane dale jashte Kosoves, e kur jane varrosur ne Kosove. Ende s’kemi informata edhe per 1612 plote gë 24 viet, as une as Nysretja e shume nena tjera kane pritur shumé qe do te ndodhe dicka në Bruksel. Shuume pak pres që kane me i thane kater fjali per personat e pagjetura. Eshtè marre me shku pa nje prind, ne mesin e asaj bisede pèr personat e pagjetur. 67 here kemi gene ne Merdare tu mendu a eshtè copa e djalit a e çikës teme, dhe mos me i marre keto sene serioze per persona tē pagjeture, kurre hallall mos ju gofte”, u shpreh Çerkini.

Të fundit

Europoli dhe sistemi – ETIAS Europoli

Shkruan: Arben Dashevci, njohës i çështjeve të sigurisë Termet kriminalitet, krim, kriminel kanë për të mbetur njësoj për aq sa ka jetë në tokë. Por, metoda...

Lajme të tjera