Zëri qytetar

Gjendje e mjerueshme: Liqeni Akumulues në Mitrovicë shndërrohet në moçal

Gjendja e shtratit të Liqenit Akumulues në Mitrovicë vazhdon të jetë katastrofale. Barishte të rritura dhe të dalura ku shihen qartë, ia kanë humbur bukurinë këtij Liqeni, shkruan Jepi zë. Qytetarët që kanë dalur ta shijojnë këtë pjesë, janë ankuar për...

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo vetëm, janë mbuluar nga mbeturinat, shkruan Jepi zë. “Jepi zë” ka siguruar pamje të rrugës së “Kovaçëve” të cilën siç duket...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po ua vonon vazhdimisht

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk kanë rritje, por nuk janë duke i marrë as pagat e tyre solide. Punëtorët e kësaj kompanie regjionale janë në hall...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria pranë kontejnerit të bërllokut

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi zë" ai shihet i shtrirë në tokë pranë një kontejneri të bërllokut. Dëshmitarët i kanë thënë gazetës se ai ishte duke...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo të gjithë pensionistët e kishin fatin t’i merrnin paratë e pensionit, që kësaj radhe ishin 200 euro me shtesat e...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si duket ata ju kanë penguar shoferëve edhe të shkurtar për t'u parkuar në këtë pjesë të qytetit, shkruan Jepi zë. Pas...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj radhe. Pas shtrenjtimit të specave ku një kilogram speca shkoj deri në 7,99 euro nëpër markete, edhe për domate janë ngritur...

Gjendje e mjerueshme në Gjimnazin e Mitrovicës: Insektet po “vlojnë” nëpër klasa

Nxënësit e Shkollës së Mesme, gjimnazi "Frang Bardhi, i kanë thënë Jepi zë, se disa klasë të objektit janë si mos më keq. Gjendja e klasës sipas fotografive të dërguara në Jepi Zë, është e mjerueshme. Në këto klasë, nxënësit ka...

Skandaloze: Mitrovicasja gjen “lesh xhami” brenda në suxhuk

Një qytetare e Mitrovicës, pesë ditë më parë kishte shkuar në njërin nga super marketet e mëdha të qyetit për të blerë gjëra ushqimore për muajin e Ramazanit. Përveç shumë artikujve tjerë, ajo së bashku me familje kishin blerë edhe...

Vetura luksoze e bllokon trotuarin në Spitalin e Mitrovicës, pacientëve u mbetet të “fluturojnë”

Një qytetar me veturën e tij luksoze, nuk e ka pasur problem të parkohet në trotuarin e oborrit të Spitalit të Mitrovicës. Kështu, ka bllokuar vendin ku qarkullojnë edhe pacientët, shkruan "Jepi zë". Një dëshmitar i ka thënë gazetës se vetura...

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...