Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro për shërimin e së motrës. Mirëpo, jo të gjithë po mendojnë se kjo deklaratë është e drejtë, pasi disa donatorë kanë...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin e këmbësorëve. Ky rast kishte ndodhur në rrugën kryesore "Mbretresha Tetutë", afër stacionit të autobusëve në Mitrovicë, më saktësisht pranë një...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është rrëshqitja e dheut poshtë rrugës, duke bërë që një pjesë e madhe e asfaltit të lëvize për dhjetëra cëntimetra, shkruan...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin pa ujë

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në kodrën e Cërrnushës. Ata kanë publikuar disa fotografi në faqen e fshatit, ku duket rruga e sakatuar dhe krojet e thara,...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi zë" ka kapur veturën zyrtare teksa përdoret për të bartur këto produkte në Smrekonicë. Sipas qytetarit, vetura ishte mbushur me lakra...

I sëmuri pret në veturë, pasi kamioni bllokoi rrugën në Spitalin e Mitrovicës

Një i sëmurë është dashur të pres për një kohë në veturë, pasi rruga për në Emergjencë ishte bllokuar. Një dëshmitar i ka thënë "Jepi zë" se për disa minuta, i sëmuri është detyruar të pres në kolonë. Sipas dëshmitarit, rruga...

Lajm i mirë: Rruga “Ali Zeneli” në qendër të Mitrovicës do të hapet, Komuna do të këmbejë pronën e saj me atë private

Rruga “Ali Zeneli”, që konsiderohet si një ndër kryesore në qytetin e Mitrovicës, planifikohet të hapet me qëllim që të lidhet me rrethin kryesor të qytetit. Sipas Planit Rregullues Urban "Qendra", kjo rrugë pritet të hapet nga rrethi kryesor për...

Huliganizmi s’ka të ndalur, dëmtohen lodrat e fëmijëve tek Liqeni Akumulues

Lodrat e fëmijëve tek Liqeni Akumulues në qytetin e Mitrovicës janë dëmtuar gjatë natës së mbrëmshme. E siç duket kjo ka ardhur nga persona të papërgjegjshëm e huliganë, të cilëve nuk iu është mësuar syri të shohin gjëra të bukura,...

Shoferi parkon në vija të bardha dhe futet si “zotni” në market

Një veturë e tipit Golf IV ka zgjedhur të parkohet në mes të vijave të bardha, më saktësisht në vendkalimin e këmbësorëve. Një qytetar që ka dërguar fotografi nga vendi, i ka thënë Jepi zë, se vozitësi pasi ka parkuar...

Kamioni i ETC-së ia futë trup sheshit të qytetit si në “bahçe të babës”

Një kamion i ETC-së, në mes të ditës sot, ka hyrë përmes sheshit të qytetit të Mitrovicës. Qytetarët kanë dërguar disa foto në adresë të “Jepi zë”, ku shihet ky mjet i rëndë duke përshkruar sheshin e qytetit, të destinuar...

Të fundit

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i...
- Advertisement -

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...