Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk i kishte të ndezura dritat as në mbrëmje. Përmes një video të dërguar në "Jepi zë", shihet se si një vozitës...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë xhiruar veten ata dëgjohen duke qeshur, ndërsa skenari nuk u shkoi siç e kishin planifikuar. Vetura luksove përfundoi duke u vetaksidentuar,...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër të qytetit

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po konsiderohet si "mrekulli" e arkitekturës, duke parë precizitetin e ndërtimit, shkruan "Jepi zë". Në rrjete sociale ka nisur tallja për këtë...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me çmimet e ngritura, qytetarët po përballen edhe me ushqim jokualitativ. Një lexues ka shprehur shqetësimin e tij në "Jepi zë", pasi...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag të festave. Vetëm pak ditë pasi qyteti u dekorua për fundvit, dritat e vendosura në shesh u prishën. Nga disa fotografi të...

E çuditshme: Universiteti i Mitrovicës rrit transparencën, WC bëhet vetëm me dritare

Një WC jo të zakonshme e hasni në hapësirat e Universitetit të Mitrovicës "Isa Boletini. Me pamje nga oborri, kjo WC gjendet në objektin e ri të UMIB-së. Nga pamjet e dërguara nga një lexues në "Jepi zë", shihet se kjo...

Gjendje e rëndë në Pediatrinë e Mitrovicës: Pritje 3 deri në 5 orë, disa fëmijë u alivanosën

Gripi sezonal ka rritur me të madhe numrin e pacientëve në qendrat e kujdesit mjekësor në Mitrovicë, sidomos tek fëmijët. E në Pediatrinë e Mitrovicës radhët janë shumë të gjata, ku pritjet po zgjasin 3 deri në 5 orë, shkruan...

Shala e Bajgorës e bllokuar nga bora, rruga kalohet vetëm me xhipa

Borë e madhe ka mbuluar rajonin e Shalës së Bajgorës, duke izoluar disa fshatra. Fotografitë vijnë nga fshati Kovaçiqë, rrugët e të cilit janë të pakalueshme nga veturat e zakonshme, shkruan "Jepi zë". Një fshatar i ka thënë gazetës se rrugën...

Skandaloze: Në mbrëmje s’ka mjek për dhimbje të veshit në Mitrovicë, nëna detyrohet t’i vendos fëmijës thelbin e hudhrës

Pas dhimbjeve të mëdha të veshit, nëna mitrovicase e dërgon fëmijën tek pediatri. Mirëpo, mjekja kujdestare e fëmijëve në Pediatrinë e Mitrovicës e ka udhëzuar të shkojë në Spitalin e Mitrovicës pasi, sipas saj, ajo nuk është e thirrur për...

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi zë. Infermierët në Emergjencën e Spitalit të Mitrovicës kanë dhënë shembullin më të keq për pacientët dhe qytetarët, pasi vetë ato...

Të fundit

- Reklama -

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...