Pa kategori

Babai ankohet se ia vodhën votat vajzës së tij në Llaushë të Skenderajt

Brahim Vojvoda, qytetar nga Skenderaj, po pretendon se në vendvotimin në fshatin Llaushë nuk po figuron asnjë votë e familjes për vajzën e tij, Ervina Vojvoda, kandidate për asambliste nga Lista e Pavarur e Bekim Jasharit. Vojvoda ka publikuar edhe...

E rrallë: Njihuni me “nëntëjnakë”

Pesë muaj më parë, lajmi i lindjes rekord në Marok, ku një 25-vjeçare lindi 9 fëmijë përnjëherë, habiti opinionin publik, madje shumë ishin ata që u treguan skeptikë që diçka e tillë të kishte ndodhur vërtetë. Por sot për herë...

PZAP hedh poshtë ankesën e Bekim Jasharit

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka refuzuar si të pabazuar ankesën e paraqitur nga Bekim Jashari se PDK-ja në Skenderaj ka bërë presion ndaj votuesve për ta votuar Partinë Demokratike të Kosovës. Paneli i PZAP pas shqyrtimit të ankesës...

Exit Poll i Klan Kosova: Kush e fiton Mitrovicën?

Exit Polli i Klan Kosovës ka publikuar të dhënat e matjeve të fundit, ku thuhet se Mitrovica ka përfunduar garën në rundin e parë, ku Bedri Hamza i PDK-së ka fituar pa balotazh. Hamza mori 53% të votave në Mitrovicë....

Lajm i mirë: Lejohen dasmat me 300 persona dhe deri në orën 01:00

Oda e Hotelierisë ka bërë të ditur se nga Ministria e Shëndetësisë i kanë njoftuar për zgjatjen e orarit të punës në gastronomi deri në orën 01:00 pas mesnate. Deri në këtë kohë do të lejohet edhe mbajtja e dasmave. Nga...

Veteranët paralajmërojnë protestë para Qeverisë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Faton Klinaku, ka paralajmëruar protestë masive pas vazhdës së deklarimeve të, siç i quan ai, skandaloze, të ministrave të Qeverisë Kurti, si...

ZYRTARE: Agim Bahtiri e shkarkon drejtorin e Arsimit, Ismet Ferizi

Drejtori i Arsimit në Komunën e Mitrovicës, Ismet Ferizi, është shkarkuar nga pozita e drejtorit. Jepi zë, merr vesh se vendimin për shkarkim e ka marrë sot kryetari i Komunës, Agim Bahtiri. Ky vendim u prezantua edhe sot në mbledhjen e...

Aksidentohet kamioni tek hyrja e shkollës në Shupkovc

Një kamion me peshë të rëndë është përfshirë mëngjesin e sotëm në një aksident, nga i cili nuk dihet akoma nëse ka të lënduar. Sipas dëshmitarit që ka dërguar fotografitë në "Jepi zē", aksidenti ka ndodhur rreth orës 07:00. Siç dihet,...

Edhe gjimnazistët e Mitrovicës ndihmojnë familjet e prekura në Shqipëri

Pas fatkeqёsive tё mёdha qё ndodhёn nё Shqipёri, nxёnёsit e Gjimnazit “Frang Bardhi” morёn iniciativё qё tё ndihmojnё familjet e prekura. Nё saje tё mjeteve tё grumbulluara, nxёnёsit kanё siguruar pako ushqimore dhe higjienike tё cilat janё dёrguar nё pikёn...

Edhe banorët e Shipolit organizohen në mbledhjen e ndihmave

Vargut të qytetarëve të Kosovës nga të gjitha qytetet për ndihmë vëllëzërve nga Shqipëria është duke ju përgjigjur edhe Mitrovica. Ndihmat për banorët e Durrësit, mitrovicasit kryesisht i kanë mbledhur në qendër të qytetit nën organizimi e grupit të tifozëve...

Të fundit

Europoli dhe sistemi – ETIAS Europoli

Shkruan: Arben Dashevci, njohës i çështjeve të sigurisë Termet kriminalitet, krim, kriminel kanë për të mbetur njësoj për aq sa ka jetë në tokë. Por, metoda...