Pa kategori

Mësohet kush ishte punëtori që vdiq sot pasi u rrëzua në vendin e punës në Skënderaj

Punëtori i cili u rrëzua sot në vendin e punës në Skënderaj, ka vdekur sonte në QKUK. "Jepi zë" mëson se bëhet fjalë për një 64 vjeçar me inicialet R.R. Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar për "Jepi zë"...

Përjashtohet mësuesja nga shkolla për shkak të shamisë

Një mësuese është përjashtuar nga vendi i punës për shkak të shamisë. Rasti ka ndodhur në Suharekë, në shkollën Flamuri i Arbërit, shkruan Jepi zë. Mësuesja e përjashtuar është Remzie Lezi. Kujtojmë se kohëve të fundit ka pasur polemika të shumta për...

Digjen dy vetura afër një pompe të benzinit në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Në orët e para të mëngjesi të sotëm, ka shpërthyer një zjarr afër pompës së derivateve EXFIS në magjistralen Prishtinë – Mitrovicë, me ç’rast dy vetura janë përfshirë nga flakët, raporton Gazeta Sinjali. Lidhur me këtë rast, Prokuroria është vënë...

Operacion policor, kontrollohen 36 lokale të natës – mbyllen disa

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore (DHTQNj), dje së bashku me njësitet tjera të PK-së dhe të Inspektorëve të punës, atyre të ATK-së e Inspektorëve komunal, kanë zbatuar Planin Operativ “Gushti 2022”. Gjatë realizimit të operacionit policor, janë kryer aktivitetet e...

Pamje ekskluzive: Forca të mëdha të KFOR-it shihen në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

KFOR-i ditëve të fundit ka shtuar prezencën në pjesën veriore të Kosovës pas ngritjes së tensioneve në prag të vendosjes së reciprocitetit për letërnjoftimet serbe dhe targat e automjeteve, të paralajmëruar nga Qeveria Kurti. Forca të mëdha të KFOR-it janë...

Policia e Kosovës furnizohet me 1 mijë jelekë taktikë për Njësitë Speciale, i kushtojnë gati 60 mijë Euro

Policia e Kosovës ka nënshkruar kontratë për blerjen e 1 mijë jelekëve taktikë për Njësinë Speciale. Për blerjen e këtyre jelekëve, Policia ka shpenzuar 59 mijë e 300 euro, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Në fillim ishin planifikuar të shpenzoheshin 66 mijë...

Prezantuesja kosovare e lëshon Kosovën bashkë me dy fëmijët e saj: Do të na mungojë ky vend me të mirat e të këqijat që...

Prezantuesja dhe gazetarja kosovare, Myrvete Qerkezi ka prezantuar formate të ndryshme televizive. Prezantuesja, përmes një shkrimi të lënë në faqen e saj në Facebook, tregon se po largohet nga Kosova, drejtë një rruge me shpresa më të mëdha. Ajo është larguar...

Sulmohet Policia e Kosovës në veri, u gjuajt me armë 10 herë tek Ujmani

Sot, më 06.08.2022 rreth orës 11:25, njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit (SPMK) Zubin Potok, derisa ka qenë duke vendosur një barkëpatrulluese në Liqenin e Ujmanit është sulmuar me armë zjarri. Njësia policore ka njoftuar se në...

Policia ndalon kontrabandim të pijeve alkoolike dhe mishit të bluar nga Serbia

Policia, sonte pas mesnatës, ka arritur të  të parandalojë kontrabandimin me mallra, ku si rrjedhojë janë kapur mallra të ndryshme, si pije alkoolike, mish i bluar, pjesë të automjeteve dhe fletore. Në njoftimin e lëshuar thuhet se këto mallra ishin...

Të fundit

Europoli dhe sistemi – ETIAS Europoli

Shkruan: Arben Dashevci, njohës i çështjeve të sigurisë Termet kriminalitet, krim, kriminel kanë për të mbetur njësoj për aq sa ka jetë në tokë. Por, metoda...