Pa kategori

“Pse po i rrotullon sytë”, gruaja në Vushtrri denoncon në Polici burrin për keqtrajtim fizik

Një 41-vjeçare e ka denoncuar në Polici bashkëshortin esaj 52-vjeçar, për dhunën që ka ushtruar ndaj saj, duke e keqtrajtuar fizikisht. Një ngjarje e tillë ka ndodhur në një familje në rrugën “Galip Badivuku” në Vushtrri Bazuar në dëshminë e saj...

Ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit, i është vazhduar paraburgimi në Hagë.

Gjykata Speciale ia vazhdon paraburgimin Kadri Veselit 58 minuta më parë Lajmi u bë i ditur nga Gjykata Speciale. Arsyet e vazhdimit të paraburgimit mbesin të njëjta – rreziku i ikjes, ndikimit në dëshmitarë, shkatërrimi i provave. Ashtu siç rëndom i ka...

Avokatja, paktikuese e islamit: Të legjitimohet martesa me shumë gra

Avokatja Migena Balla, njëherësh praktikante e besimit islam, thotë se poligamia duhet legjitimuar për shkak të ekzistencës së saj “de facto”. Balla thotë se askush nuk i tregon hapur lidhjet jashtëmartesore në shoqëri apo dhe martesat me më shumë se...

Inspektorët komunalë largojnë një aneksë-hyrje të vendosur pa leje në trotuar

Lirimi i hapësirave publike në Mitrovicë po vazhdon. Drejtori i Inspekcionit, Valon Brahimi ka bërë të ditur se inspektorët komunalë kanë larguar një aneksë-hyrje të vendosur në trotuar pa leje, shkruan Jepi zë. Brahimi tha se në ditët në vijim drejtoria...

Publikohet video: Ndiqet me kallashnikov pronari i “Zone Club”, Dekorim Sahiti

Njëri nga pronarët e klubit të natës ‘Zone Club’, Dekorim Sahiti, është kërcënuar nga një person. Janë publikuar momentet kur Sahiti po ndiqej me kallashnikov nga një person deri në parkingun e ‘Hib Petrol’ në Çagllavicë. Rasti është hapur në polici...

E rëndë: 3 burra rrahin brutalisht një djalë të ri në Mitrovicë

Disa persona janë përfshirë sot në një rrahje në Mitrovicë. “Jepi zë” ka siguruar videon nga vendi i ngjarjes, ku shihet se 3 burra e rrahin brutalisht një djalë të ri në mes të rrugës. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës...

Kosova si Teksas: Gjuhet një veturë me disa plumba në mes të qytetit

Një rast me të shtëna nga arma e zjarrit ka ndodhur në Fushë Kosovë. Kështu tha zëdhënësi i Policisë Daut Hoxha. Hoxha tha se dyshohet se është shtënë në drejtim të një automjeti. Ai theksoi se është duke u punuar intensivisht për...

Protestohet për Betina Ymerin, 19 vjeçaren që dyshohet se u vetëvra nga presioni i të fejuarit – nëna e babai në ballë të protestës

Hyrja e Gjykatës Themelore në Mitrovicë ishte bllokuar sot, nga protestuesit që po kërkojnë drejtësi për Betina Ymerin, 19 vjeçaren që i dha fund jetës. Në ballë të protestës janë parë edhe prindërit e të ndjerës, të cilët mbanin edhe...

Komunat i dorëzojnë listat e pagave, a do të ketë paga për grevistët këtë muaj

Listat e pagavë të punëtorëve të komunave tashmë janë të deponuar në Thesarin e Kosovës, gjëgjësisht në ministrinë e Financave që udhëhiqet nga Hekuran Murati. Kërkesa nga Thesari në adresë të komunave të Kosovës ishte bërë në muajin gusht, por...

Si nëpër filma: I burgosuri kosovar tenton të ikë nga gjykata, një polic lëndohet duke e ndjekur

Foto: ILUSTRIM Një i burgosur dje ka tentuar të ikë nga seanca gjyqësore e cila po mbahej në Pallatin e Drejtësisë në Hajvali. Gjatë tentimit për ta vënë nën kontroll, një zyrtar policor ka pësuar lëndime trupore, me ç’rast i njëjti...

Të fundit

Europoli dhe sistemi – ETIAS Europoli

Shkruan: Arben Dashevci, njohës i çështjeve të sigurisë Termet kriminalitet, krim, kriminel kanë për të mbetur njësoj për aq sa ka jetë në tokë. Por, metoda...