Pa kategori

Mosmarrëveshje për pronë, djali i shkon babait në shtëpi dhe gjuan me armë

Demokracia 14:02 | 15 Janar 2023 Ilustrim SHARE: Një person në Suharekë kishte shkuar afër shtëpisë së babait të tij dhe kishte shtënë me armë zjarri në ajër për shkak të një mosmarrëveshje për pronë. Polciia e Kosovës ka njoftuar se i dyshuari është...

LAJMI I FUNDIT: Vetura me targa të huaja u bë copë e grimë, vdes një 35 vjeçar

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë trafiku që ka ndodhur sot rreth orës 04:40 në rrugën magjistrale Prishtinë – Ferizaj, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin e ka konfirmuar për Sinjalin zëdhënësja e Policisë së Kosovës...

Plas sherri në një familje: Vjehrra s’e lë nusen të gatuaj në shporet të rrymës, e dëbon nga shtëpia

Pothuajse çdo ditë në Policinë e Kosovës denoncohen raste të dhunës në familje, ku viktima janë kryesisht gratë, të cilat përjetojnë dhunë qoftë nga bashkëshortët, apo edhe familjarët e tjerë. Për një rast të tillë që ka ndodhur në...

Mediat serbe: ROSU me autoblinda në Gazivode, ka rrëzuar flamujt e Serbisë

Medium serb “Kurir” ka shkruar se pjesëtarët e njësive speciale kosovare , të armatosur plotësisht dhe të armatosur me mjete të blinduara, kanë sulmuar objektin e digës së madhe në liqenin e Gazivodës. ”Me gypa të gjatë dhe autoblinda e...

Mitrovicasja kishte pasur një copëz granate dy centimera nën gjuhë që 23 vjet, e largoi para disa javësh në QKUK

Një copëz granate prej dy centimetrash, për 23 vjet ka qëndruar nën gjuhën e një pacienteje. Plaga e luftës u mënjanua vetëm pak javë më parë, pas një operacioni në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Pacientja për 23 vjet nuk...

Data e fundit për ndërrimin e gomave po afrohet, ndryshe dënoheni me para

Ndërrimi i gomave të verës me ato të dimrit në veturë për të gjithë shoferët do të fillojë nga data 15 nëntor dhe do të zgjasë deri më datën 15 mars. Të gjithë shoferët pa marrë parasysh kushtet atmosferike, duhet...

Detyra e parë e shkollës i përloti të gjithë, nxënësi tregoi se nuk i kishte kushtet të shkonte në pushime

Prej shumë vitesh, detyra e parë në shkollë është shpesh një hartim për pushimet ose disa pyetje nëse fëmijët janë më të vegjël. Ndonjëherë nga përgjigjet e tyre duket sikur ka një garë cili ka vizituar më shumë vende por...

“Inskenim”, “e ka bo për llajka”, disa komentues fyejnë qytetaren që u sulmua seksualisht në rrugë

Një video e publikuar nga alpinistja e njohur kosovare, Mrika Nikqi nga Peja tronditi vendin. I riu 25-vjeçar Flori Beqiraj dyshohet se sulmoi seksualisht në qendër të qytetit. Ai tashmë ndodhet nën masën e ndalimit policor, ndërkohë që është suspenduar...

Komunarët e Mitrovicës shpenzuan mbi 700 euro për dy dreka

Vetëm për një drekë për zyrtarët e kuvendit komunal të Mitrovicës u shpenzuan 500 euro. Ndërsa për dy dreka, Qeverisja e Partisë Demokratike të Kosovës hargjoi 708 euro. Për drekën prej 499 eurove nga komuna kanë dhënë arsyetimin se pjesëmarrës...

“Pse po i rrotullon sytë”, gruaja në Vushtrri denoncon në Polici burrin për keqtrajtim fizik

Një 41-vjeçare e ka denoncuar në Polici bashkëshortin esaj 52-vjeçar, për dhunën që ka ushtruar ndaj saj, duke e keqtrajtuar fizikisht. Një ngjarje e tillë ka ndodhur në një familje në rrugën “Galip Badivuku” në Vushtrri Bazuar në dëshminë e saj...

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...