Sport

Gjendja katastrofale e stadiumit “Adem Jashari” në Tavnik të Mitrovicës

Stadiumi olimpik “Adem Jashari” po vazhdon të jetë në një gjendje të tmerrshme. Qyetarët mitrovicas gjatë vikendit kanë publikuar disa fotografi të stadiumit, i cili shihet se nuk është në gjendje aspak të mirë. Në stadiumin “Adem Jashari” janë investuar...

Pamje brenda dasmës së Arbër Zenelit, që po mbahet në Mitrovicë

Futbollistët profesionistë zakonisht bëjnë jetë luksoze, meqë kanë të hyra të mëdha. Zakonisht, martesat e tyre janë si në filma pasi organizohen në vende ekstra të shtrenjta të botës, shkruan "Jepi zë". Kështu ka ndodhur me disa futbollistë që kanë prejardhje...

Tifozët e Kosovës, “Dardanët” nisen drejt Greqisë, duan fitoren e Kosovës në ndeshjen e sotme

Tifogrupi i Përfaqësueses së Kosovës, “Dardanët” janë nisur sot në mëngjes për në Greqi. “Dardanët” do të jenë prezent sot në stadiumi Panthessaliko në Volos të Greqisë, shkruan Jepi zë. Sot Kosova e luan ndeshjen e dytë kundër grekëve në kuadër...

Lojëtari i Trepçës, Ramadan Zekiqi, merr rrugën e mërgimit pa i përfunduar finalet

Basketbollisti i Trepçës, Ramadan Zekiqi ka lënë Kosovën duke marrë rrugën për në mërgim. Zekiqi u largua një ditë para se të luhet ndeshja finale mes klubit ku ai luante dhe ekipit kundërshtar "Ylli", shkruan Jepi zë. Lajmi është bërë i...

Ata që nuk kanë bileta, ndeshjen Trepça-Ylli mund ta shohin në shesh – Komuna do të vendos monitor të madh

Janë vetëm rreth 3 mijë bileta për ndeshjet që luhen në palestrën Minatori. Por, kërkesa është shumë më e madhe. Sot para palestrës për të blerë bileta ishin shumë më shumë persona, shumë prej të cilëve mbetën pa bileta, shkruan...

Pensionohet futbollisti i njohur mitrovicas, Valon Behrami

Njëri prej futbollistëve më të mëdhenj shqiptar, Valon Behrami ka vendosur t'i japë fund karrierës si futbollist aktiv, mirëpo edhe pse me një karrierë të bujshme, Behrami ka vendosur të pensionohet në heshtje. Largimin e Behramit nga futbolli aktiv e...

“Jemi munduar me qenë të afërt” – Erion Kajtazi flet për duelin me lojtarët ukrainas

Kosova dhe populli i saj i njeh mjaft mirë vuajtjet nga pushtuesi para më shumë se dy dekadash. Dhunën, terrorin dhe krimet që bëri shteti serb në Kosovë, të njëjtën po e përjeton edhe Ukraina, veçse ata nga aleatët...

Futbollisti mitrovicas festoi me shqiponjë si Xhaka e Shaqiri, “çmenden” serbët

Futbollistët kosovarë po vazhdojnë të shkëlqejnë në futbollin ndërkombëtar. E një i tillë është edhe Leonard Pllana. 25 vjeçari e shënoi golin e fitores së ekipit të tij jug-korean, Jeonnam Dragons në Ligën e Kampionëve të Azisë. E pas golit, sulmuesi mitrovicas...

Luftëtari nga Kosova e mposht serbin për 20 sekonda

Luftëtari nga Kosova, Demahmet Sinani është shpallur kampion në “MCF Fight Story” në Mal të Zi. Sinani fitoi në turneun më të madh gjysmë-profesional në MMA. Ai, në kategorinë 66 kilogramë, arriti të fitojë ndaj një kundërshtari nga Serbia, i cili...

Lufta për titull e Florian Markut, mësoni cili televizion e transmeton meçin

Florian Marku do të ketë sfidën e tij të rradhës sot në Newcastle. Boksieri shqiptar, Marku do të ketë përballë britanikun Chris Jenkins ku do përpiqet të mbrojë titullin kampion bote në IBF International, pesha “welter”. “The Albanian King” ashtu siç...

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...