Sport

Burim Zekiqi i “hakmerret” Trepçës, i mund i vetëm me 5 treshe

Ish-basketbollisti i Trepçës që u transferua tek Vëllaznimi, Burim Zekiqi, po bën mrekullinë. Mitrovicasi i ka shënuar 5 treshe ish-ekipës së tij, shkruan "Jepi zë". Gjakovarët kanë shpërthyer në festë dhe e kanë mbërthyer yllin e ri të tyre. Trepça e humbi...

Tmusic operohet nesër në këmbë, do të mungojë rreth 2 muaj

Basketbollisti i KB Trepçës, Tmusic ka thyer gishtin e vogël mbrëmë gjatë ndeshjes me Sigal Prishtinën. Ai do t'i nënshtrohet operimit gjatë ditës së nesërme. "Jepi zë" mëson se një nga lojtarët kryesor të Trepçës, Tmusic, do të mungojë rreth dy...

Suedezi Anton Pettersson erdhi ta vizitojë Mitrovicën dhe u dashurua me Trepçën

Anton Pettersson është suedezi nga qyteti Falkenberg, i cili ka zgjedhur ta vizitojë Mitrovicën për disa ditë. Kur vendosi të vijë, ai u kishte kërkuar miqve kosovarë që ta dërgonin për të parë ndeshje sportive, shkruan "Jepi zë". Me të ardhur,...

Futbollisti mitrovicas i Trepçës ’89, Erion Kajtazi, po shkëlqen në prova te gjiganti belg Anderlecht

Futbollisti i Trepçës ’89, Erion Kajtazi, është duke qëndruar në Belgjikë, tek akademia e Anderlechtit ku është duke u provuar dhe gjasat janë të mira që karriera e djaloshit nga Mitrovica të marrë kthesë të madhe. Talenti 16-vjeçar ka filluar...

Muharremaj: Kur Ballkani shënoi gol, Ramiz Lladrovci sa nuk më gjuajti poshtë nga emocionet

Ballkani ka shkruar historinë e futbollit kosovar mbrëmë. Klubi kampion i Kosovës është kualifikuar në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës. Ndeshja mes Ballkanit dhe Shkupit është zhvilluar dje në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë. Kjo ndeshje u përcjell nga...

Talenti mitrovicas, Erion Kajtazi, ftohet për prova tek gjiganti belg Anderlecht

Erion Kajtazi është talenti i futbollit nga Kosova që pritet të bëjë hapin e radhës për të luajtur në futbollin evropian. Në muajt e fundit, talentët kosovarë janë bërë cak i klubeve të mëdha evropiane, për shkak të cilësive që...

Këtu mund ta ndiqni LIVE përballjen Joshua – Usyk

Kanë mbetur edhe pak para se të nis super përballja mes Anthony Joshua kundër Oleksandr Usyk. Britaniku synon “hakmarrjen” ndaj ukrainasit për t’i rimarrë titujt WBA(super), WBO dhe IBF. Sidoqoftë, meqenëse në televizionet tona nuk e kanë të drejtën e transmetimit...

Studimi: Personat që postojnë foto nga palestra, kanë probleme psikike

Të jemi të sinqertë, të gjithë e kemi një apo disa miq të cilët gjithmonë e postojnë aktivitetin e tyre në Facebook. Ose, më keq, ndoshta ai person jeni vet ju. “I vrapova 15 kilometra sot para se të shkoja...

Mitrovicasi Arbnor Muja transferohet tek Antwerp

Drita ka treguar paraqitje fantastike në garat evropiane, por që është eliminuar në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës. Gjilanasit u përballen me Antwerpin, ku ndeshja e parë në Belgjikë përfundoi baras 0-0 ndërsa në Prishtinë, klubi belg triumfoi...

KB Trepça me ambicie të larta, po mobilizohet për garat në Ligën Unike dhe Fiba Europe Cup

Organizimi i mirë dhe rezultatet pozitive gjatë dy viteve të fundit, kanë bërë që klubi i Trepçës ti rrisë ambiciet. Me një sezon fantastik ku arritën tri finale dhe triumfuan në njërën prej, Trepça e Mitrovicës për edicionin e ri...

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...